اخبار

نشست هم اندیشی بازرسان کار استان قم برگزار شد

نشست هم اندیشی بازرسان کار استان قم برگزار شد
سرپرست مدیریت روابط کار اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان قم از برگزاری نشست هم اندیشی بازرسان کار استان قم خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان قم، صبح امروزنشست هم اندیشی بازرسان کار اداره کل با حضور ابوالقاسم معمارمقدم  سرپرست مدیریت روابط کار، رضا عراقی مدیریت پشتیبانی و توسعه منابع انسانی و بازرسان کار اداره کل در دفتر مدیریت روابط کار برگزار شد.

سرپرست مدیریت روابط کار اداره کل در این جلسه ضمن خوش آمد گویی به حاضرین، بر لزوم اجرای بازرسی های یورشی، کمیته راهبری ایمن و آیین نامه های بکارگیری مسئولین ایمنی در کارگاهها و ایمنی پیمانکاران تأکید نمود و گفت: بازرسان کار بازوان توانمند اداره کل هستند که با بازرسی های بموقع می توانند در صیانت از نیروی کار و ایمنی و بهداشت کار در واحدهای کارگری موثرباشند و از حادثه ها وآسیب های احتمالی درکارگاهها پیشگیری نمایند.

معمار مقدم با تشریح برنامه های واحد بازرسی کار در سال 1396به هدف گذاری های لازم پرداخت و تأکید کرد: باید طوری عمل کنیم که سالی عاری از حادثه در کارگاهها داشته باشیم که خدایی ناکرده چنانچه غفلتی در این زمینه صورت گیرد با وارد شدن صدمه به کارگر آسیب ها یی در جامعه ایجاد می کند که دیگر قابل جبران نخواهد بود و به تبع آن دیگر سازمان ها و نهادهای اجتماعی را با آن درگیر و خسارت ناشی از آن گریبان گیرفرد، خانواده و جامعه خواهد شد.

رضا عراقی معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی اداره کل  در این نشست با اشاره به صرفه جویی در منابع در دسترس بازرسان کار افزود : بازمهندسی فرآیندها با رویکرد اصلاح روش های توزیع بهینه ی منابع مالی و امکانات می تواند زمینه ساز ایجاد بستر مناسب مشارکت همه جانبه مردم و مسئولین و بهره گیری از ظرفیت های درون و برون سازمانی در راستای ارتقاء کیفیت فعالیت های اداره کل باشد

در ادامه محسن خلج  رئیس بازرسی کار استان قم به ارائه عملکرد بازرسان کار در 6 ماهه سال جاری  و تشریح برنامه های واحد بازرسی کار پرداخت و روند افزایش فعالیت ها و عملکرد مطلوب بازرسان کار را حاصل تلاش و کوشش آنان  دانست و ابراز امیدواری کرد در ماههای پیش رو عملکردی رضایت بخش داشته باشند.

خلج درباره شناسایی کارگاههای پرخطر گفت: کلیه بازرسان کار در زمان بازرسی در صورت شناسایی کارگاههای پر خطر مورد را با تعیین اولویت بازرسی مجدد ثبت نمایند.

وی با اشاره به بکارگیری مسئولین ایمنی در کارگاهها اظهار کرد: کلیه کارگاههای ملزم به بکارگیری مسئول ایمنی واجد صلاحیت از اداره کل متبوع می باشند که در کارگاههای بالای 25 نفر مسئول ایمنی و بهداشت نمی توانند یک نفر باشند.

رئیس بازرسی کار استان در پایان با تأکید بر ایمنی امور پیمانکاری تصریح کرد: با توجه به اینکه وفق آیین نامه ایمنی امور پیمانکاری، کلیه پیمانکاران ملزم به اخذ صلاحیت ایمنی از ادارات کل می باشند که این مورد در زمان بازرسی از کارگاهها مد نظر قرار میگیرد.

گفتنی است: درپایان تصمیماتی در خصوص مواد 87 و 154قانون کار و بازرسی اتباع خارجی اتخاذ کردید.

 

۷ آبان ۱۳۹۶ ۱۵:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید