اخبار

نشست بررسی فرآیند اجرای طرح تکاپو در رسته های مبلمان، کفش و گردشگری در قم برگزارشد.

نشست بررسی فرآیند اجرای طرح تکاپو در رسته های مبلمان، کفش و گردشگری در قم برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم صبح امروز مصطفی کاویانی مدیرکل  در  نشست کمیته طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پایدارتکاپو که با حضور خوش‌نویسان مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری قم، مهدی رضایی کارگزار طرح، معاونین و کارکنان اداره کل برگزار شد.گفت:طرح تکاپو از جمله طرح های دانش بنیان است که با توجه به نیازها، موقعیت جغرافیایی و توانمندیهای نیروی کار آمد مطرح شده است. این طرح ذیل قرارگاه اقتصاد مقاومتی تحت عنوان توسعه رسته های پراشتغال منطقه ای نیز قرار داشته و یکی از طرحهای اقتصاد مقاومتی کشور می باشد . طرح تکاپو ذیل معاونت کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون کار رفاه اجتماعی و همکاری سازمان توسعه صنعتی ملل متحد یونیدو اجرا و مدیریت می گردد .

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم تصریح کرد: طرح تکاپو درصدد است تا با استفاده از ظرفیتهای بومی و بکارگیری تجارب سازمانهای بین المللی در سایر کشورها، برنامه منسجمی را برای تحرک در بخش تقاضای نیروی کار  به اجرا درآورد

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم همچنین تاکید کرد: طرح تکاپو باید هرچه سریع تر تبدیل به اشتغال شود، به بهره برداری برسد و تولید پول و ثروت و ارزش افزوده کند.وی در پایان خاطرنشان کرد: طرح تکاپو بویژه در بحث IT کاملاً قابل تحقق است فقط کافیست همه ما به صورت تیمی و کاملا منسجم با هم همکاری کنیم.

مهدی رضایی با تشریح طرح در این نشست اذعان داشت: این نشست با هدف رسته های مبلمان، کفش و گردشگری برگزار شد و زنجیره ارزش و مسایل و مشکلات رسته ها به صورت جداگانه مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گرفت و در خصوص راهکارها و برنامه های پیشنهادی بحث وتبادل نظر شد.

 

۱۶ آبان ۱۳۹۶ ۱۲:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید