اخبار

طرح «روستا تعاون» به منظور توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی روستاها

طرح «روستا تعاون» به منظور توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی روستاها
سرپرست مدیریت تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم گفت: طرح «روستا تعاون» با هدف توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی روستاها است.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان قم، احد مرادپور در نشست شورای اداری بخش سلفچگان اظهار کرد:  طرح روستا تعاون یکی از طرح‌هایی است که در قالب اشتغال فراگیر تهیه شده و در این زمینه اقدامات متعددی در کل کشور انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه اشتعالزایی و اقتصاد مقاومتی طرح روستا تعاون اجرایی می‌شود، افزود: این طرح با هدف بهره‌گیری از ظرفیت روستاها و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی اجرایی می‌شود.

سرپرست مدیریت تعاون  اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان  قم با اشاره به اینکه جلوگیری از مهاجرت روستائیان و ایجاد مشاغل مولد از جمله اهداف اجرای طرح «روستا تعاون»  است، تصریح کرد: در این طرح به توسعه روستاها و موضوع عمرانی و آبادانی روستاها توجه شده است.

وی با بیان اینکه تسهیلگری در ایجاد شغل با توجه به فرصت‌های موجود در روستاها از مزایای اجرای طرح روستا تعاون است، گفت: ایجاد صنایع متناسب با زندگی روستایی در روستاها، تسهیلگری و تضمین دادوستد محصولات روستایی، تسهیلگری در ایجاد شغل با توجه به فرصت‌های موجود در روستاها، ایجاد صنایع متناسب با زندگی و تضمین دادوستد محصولات از دیگر مزایای اجرای این طرح است.

مرادپوربا بیان اینکه در طرح تعاون روستا راهکارهای لازم ارائه شده است و در قم 30 روستا برای طرح «روستا تعاون» انتخاب شده است، گفت: اقدامات اولیه برای تشکیل تعاونی‌های مورد نظر انجام شده است و نخستین کارگاه آموزشی برای تسهیل‌گران برگزار شدوتشکیل تعاونی‌ها مهم‌ترین راهکار مقابله با شکاف طبقاتی و نابرابری درآمد است.

سرپرست مدیریت تعاون  اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان  قم با اشاره به اینکه طرح روستا تعاون در استان با توجه به سهمیه داده شده  که مجموعا شامل 30 تعاونی می‌شود، گفت: در این طرح یک هزار تعاونی در سطح کشور زیر پوشش قرار می‌گیرد.

مرادپور  با بیان اینکه  برای اجرای این طرح باید فرهنگ کار جمعی با برنامه‌های فرهنگی و آموزشی در میان جوامع روستایی تقویت شود، تصریح کرد: امیدواریم، اجرای این طرح به ایجاد مشاغل پایدار در روستاها منجر شود و کارآفرینی اقتصادی روستاییان با اجرای طرح «روستا تعاون» محقق می‌شود.

وی با بیان اینکه یکی از پایگاه‌های فعال برای ظرفیت‌های تولیدی و اشتغالی، روستا‌ها هستند، تصریح کرد: هدف از اجرای طرح «روستا تعاون» نیز توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی روستاها است.

سرپرست مدیریت تعاون  اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان  قم با بیان اینکه با اجرای طرح روستا تعاون فعالیت‌های توسعه‌ای روستا بر مبنای بهره‌گیری از استعدادها و ظرفیت‌های موجود در روستا و یا عضویت ساکنان روستایی دنبال می‌شود، تصریح کرد: موضوع فعالیت در این طرح در بخش تولید، تامین نیاز مشاغل، تامین نیاز محصولی، عمران و خدمات روستایی است.

 

۲۴ آبان ۱۳۹۶ ۰۹:۵۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید