اخبار

رئیس اداره تشکیل تعاونی های قم: تشکیل تعاونی یکی از راه های توسعه همه جانبه روستاهای استان است

رئیس اداره تشکیل تعاونی های قم: تشکیل تعاونی یکی از راه های توسعه همه جانبه روستاهای استان است
رئیس اداره تشکیل تعاونی های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم گفت: تشکیل تعاونی در روستا نه تنها موجب توسعه و توانمندسازی تعاونی های روستایی و اقتصاد روستایان می شود بلکه یکی از راه های توسعه همه جانبه روستاها نیز به شمار می رود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم، «حبیب کبیری» در نشست شورای اداری بخش سلفچگان با اشاره به اینکه تمام اهتمام دولت این است که طی برنامه ششم توسعه تمام روستاهای کشور را توسعه دهد گفت: مطابق ماده 27 و 24 قانون برنامه ششم توسعه دولت در نظر دارد به منظور جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها و توسعه همزمان روستاهای کشور از طریق ارتقاء زیرساختهای روستایی، تسهیلات ویژه ای در اختیار روستاییان قرار دهد.

وی افزود: در این راستا تشکیل تعاونی های تامین نیاز تولید کنندگان ، تعاونی های متعارف و توسعه روستایی  پیشنهاد می شود که در قالب آن تسهیلات ویژه ای نیز برای روستاییان در نظر گرفته شده و برای اجرای آن 50 درصد از منابع داخلی بانک ها با سود متعارف و 50 درصد نیز از تسهیلات کم بهره دولت به تعاونی هایی که در این زمینه تشکیل می گردد پرداخت می شود.

رئیس اداره تشکیل تعاونی های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با اشاره به اینکه در طرح روستا تعاون، تمام روستاییان عضو تعاونی می شوند بیان کرد: اجرای این طرح باعث رونق و کمک به تولیدات روستاییان و اشتغال در این مناطق می شود که خود نه تنها موجب جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها می شود، بلکه به جذب سرمایه گذار و توسعه زیرساختهای روستایی نیز منجر می شود که از این طریق ارزش افزوده بیشتری نیز برای تولیدات روستائیان فراهم خواهد کرد.

کبیری تصریح کرد: در اجرای این طرح هدف آن است که با تشکیل این تعاونی تمام نیازهای عمرانی، خدماتی و... روستاها مرتفع شود و خود به ایجاد اشتغال و عدم مهاجرت روستاییان منجر خواهد شد.
گفتنی است: در پایان بعد از بحث و تبادل نظر در خصوص شرایط و نحوه تشکیل تعاونی،‌ مقرر شد اعضا نسبت به تشکیل تعاونی با همکاری اداره تشکیل تعاونی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی اقدام شود.

 

۲۴ آبان ۱۳۹۶ ۰۹:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید