اخبار

دوره آموزشی آشنایی با بورس اوراق بهادار و سهام در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم

دوره آموزشی آشنایی با بورس اوراق بهادار و سهام در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم
دوره آموزشی آشنایی با بورس اوراق بهادار و سهام در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم؛ حسین خادمی سرپرست مدیریت اجتماعی از برگزاری دوره آموزشی آشنایی با بورس اوراق بهادار و سهام در این اداره کل خبر داد.

سرپرست مدیریت اجتماعی گفت: کارگاه آموزشی آشنایی با بورس اوراق بهادار و سهام یک روزه بوده که به همت اداره امور اجتماعی اداره کل،  جهت آشنایی شرکت کنندگان به سرمایه‌گذاری در بورس و با هدف توسعه فرهنگ سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار برنامه‌ریزی شده است که با موضوع بورس و سهام  برای کارگران، کارفرمایان و تعاونگران استان و با ارائه آقای عطار زاده برگزار شد.

 حسین خادمی سرپرست مدیریت اجتماعی ، در این رابطه گفت: در این کارگاه یک روزه شرکت کنندگان  با تاریخچه بورس ،انواع بورس ، بورس اوراق بهادار ،مباحث فرابورس ،شرایط عضویت در بورس اوراق بهادار ، شرایط عضویت در فرابورس ، مزایای بورس برای سرمایه گذاران ، انواع سهام  و با مکانیسم معاملات در سازمان بورس و اوراق بهادار ، شاخص های بورس ،‌ انواع ریسک و بازده ، روشهای تحلیل موقعیت مالی شرکتها و تحلیل صورت های مالی ، روشهای قیمت گذاری سهام و سایتهای مختلف مورد استفاده در این زمینه و نرم افزارهای مربوط آشنا شدند.
وی افزود: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته برگزاری سایر دوره های آموزشی تخصصی برای مدیران اتحادیه ها و شرکتهای تعاونی استان در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

وی در پایان تصریح کرد: در دنیای امروز، اقتصاد و جولانگاه آن یعنی بازار و عنصر جدایی ناپذیر این عرصه یعنی معامله ماهیت مدرنیزه یافته و درچرخه تکامل و پیشرفت ابعاد تازه ای به خود گرفته است. اگر معامله پایاپای را موج اول اقتصاد و پیدایش پول را به عنوان موج دوم بپذیریم، بازارهای مالی موج سوم اقتصاد هستند که در آنها معامله نه برروی اشیا و اموال قابل لمس بلکه برروی مالکیت زمانی و ارزش آتی مواردی مانند ارز، سهام شرکت ها و اوراق بهادار انجام می پذیرد. مواردی که فرد درطی مالکیتش آنها را لمس نمی کند اما از رشد و پویایی آنها بهره می برد. بازارهای مالی جایگاه مهم و جذاب برای کسب درآمد و تولید ثروت محسوب می شود. فعالیت درآنها از قید و بند زمان و قوانین دست و پاگیر معاملاتی رها شده و امروزه با استفاده از تکنولوژی ارتباطی این امکان فراهم شده تا علاقمندان تحولات و نوسانات لحظه به لحظه انواع بازارهای مالی را زیر نظر گرفته و از فرصت های ایجاد شده بهره ببرند 

در پایان کارگاه نیز گواهینامه شرکت در کارگاه آموزشی به شرکت کنندگان اعطاء می گردد.

۲۴ آبان ۱۳۹۶ ۱۳:۳۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید