اخبار

برگزاری چهارمین نشست کمیته ارائه خدمات رفاهی به کارگران شهرکهای صنعتی در قم

برگزاری چهارمین نشست کمیته ارائه خدمات رفاهی به کارگران شهرکهای صنعتی در قم
چهارمین نشست کمیته ارائه خدمات رفاهی به کارگران شهرکهای صنعتی در سالن جلسات اداره کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم مصطفی کاویانی  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم در نشست  مشترک با شرکت شهرک های صنعتی افزود: برای توسعه امکانات و خدمات رفاهی کارگران در شهرک‌ها و نواحی صنعتی تفاهم‌نامه ای بین معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران منعقد شده است. که به موجب این تفاهم نامه هماهنگی های لازم جهت راه اندازی مجتمع های خدمات اجتماعی و رفاهی کارگران در شهرکها و نواحی صنعتی کشور  و واحدهای صنعتی صنفی و خدماتی انجام خواهد شد.

وی با اشاره به ایجاد فضای مناسب برای صنعتگران وکارگران مستقر در شهرکهای صنعتی  اظهار داشت: با ایجاد و گسترش هرچه بیشتر امکانات رفاهی و درمانی نیروی کار در سطح شهرکهای صنعتی و کل کشور بازدهی و بهره وری کارگران افزایش خواهد یافت که این مهم  در  بهبود فضای کسب وکار  وایجاد نشاط در جامعه نقش تعیین کننده ای خواهد داشت.

وی درباره اهداف این تفاهم نامه گفت: افزایش سطح کمی و کیفی خدمات اجتماعی و بهبود شرایط رفاهی کارگران، افزایش بهره وری و بهبود کمی و کیفی فضای کسب و کار و ترویج فرهنگ سلامت از جمله اهداف این تفاهم نامه است.
کاویانی ادامه داد: تنوع بخشی به خدمات اجتماعی و رفاهی و درمانی کارگران از طریق تجمیع این فعالیت‌ها در قالب مجتمع های رفاهی و نیز توجه به ارتقای نشاط اجتماعی ترویج فرهنگ سلامت و ارتقای بهره وری کارگران و خانواده های آنان از اهداف این تفاهمنامه است که آموزش های مهارتی، ارایه خدمات رفاهی، ایجاد تعاونی های مصرف کارکنان و... از دیگر اهداف تفاهم نامه ساماندهی خدمات رفاهی و اجتماعی کارگران در شهرک های صنعتی می باشد.

وی توسعه خدمات رفاهی برای کارکنان شهرک ها و نواحی صنعتی را از ماموریت های دولتی و حاکمیتی سازمان صنایع کوچک و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دانست و با تاکید بر توجه به ایجاد و گسترش کمی و کیفی امکانات و خدمات اجتماعی و رفاهی کارگران افزود: از مشکلات اصلی جامعه کارگری در زمینه خدمات رفاهی پیش بینی شده در فصل هشتم قانون کار و سایر فصول، میزان عرضه ناکافی و تقاضای مضاف استفاده از خدمات رفاهی است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم با بیان اینکه تفاهم نامه ساماندهی خدمات رفاهی و اجتماعی کارگران در شهرک های صنعتی، مسئله ای برد- برد است گفت: با توجه به جایگاه شرکت شهرک های صنعتی در مبادی اصلی شهر، این ظرفیت برد- برد فراهم شده است.
وی در این زمینه اعلام کرد: اجرایی شدن این طرح و ساخت مجموعه خدمات رفاهی و اجتماعی در شهرک‌های صنعتی‌ که جایگاه مناسبی دارد، علاوه بر سرمایه گذاری صورت گرفته و درآمدزا بودن آن برای این شهرک ها و سرمایه گذاران، می‌تواند خدمات دهی به افراد مستقر در شهرک‌ها را نیز در برداشته باشد.
کاویانی ادامه داد: همچنین می تواند برای خانواده‌های این افراد، عابران و عموم مردمی که از کنار این شهرک و مجموعه خدماتی رفاهی می‌گذرند، مفید باشد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: این اداره کل نیز به منظور فراهم سازی زمینه های ایجاد و گسترش امور اجتماعی و بهبود وضعیت رفاهی-درمانی کارگران از طریق راه اندازی مجتمع های رفاهی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی با شرکت شهرک های صنعتی همکاری لازم را دارد.

گفتنی است: کارگزاری بیمه به صورت اقماری توسط اداره کل تامین اجتماعی استان،تاسیس تعاونی مصرف در شهرک شکوهیه، حضور کارشناسان ادارات استان در مرکز کسب و کار شکوهیه، تاسیس خانه فرهنگ و برگزاری مسابقات ورزشی از مصوبات این جلسه بود.

۲۸ آذر ۱۳۹۶ ۱۴:۳۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید